Koty i psy Akcesoria dla psa Czym się różni niedroga obroża od kosztownej obroży dla małego psa?

Czym się różni niedroga obroża od kosztownej obroży dla małego psa?

Obroża dla psa

Obroża dla psa staje się znacznym tematem w przebiegu układania, nauczania oraz codziennej zabawy z czworonogiem, czasem również troski. Winna być zatem dopasowana do psiaka i także do wysiłku.

Wybór idealnej obroży dla pieska

Psy o grubszej i także dłuższej sierści, jak też psy niesamowicie szybkie, czy zniecierpliwione mogą potrzebować obroży rodzaju kolczatka. Psiaki miękkie i krótkowłose, młodsze oraz przyjemne, wystarczy że dostaną mocną skórzaną, czy plecioną obrożę. Na pewno nie pragniemy ażeby obroża w jakiś sposób tworzyła czworonogowi niewygodę czy cierpienie.
Powinna bezproblemowo się wsuwać, mieć zdolność regulacji oraz jeszcze prędko dać się ściągnąć, jeżeli tego pragniemy. Jednakże, na co dzień, jak chodzimy, obroża dla psa potrzebuje być sprawna. Nie może się raptem odblokować, kiedy właśnie trzymamy pieska krótko, bo obok przechodzi poważny sąsiad kiler, bądź pęknąć, kiedy piesek się szarpnie znienacka spostrzegłszy np kota. Obroża nie może też dać się zdjąć przez samego psa.
Jeśli wędrujemy w nocy po lesie i istnieje możliwość, że nasz piesek się gdzieś podzieje, do obroży możemy doczepić światełko, lub komunikator akustyczny pomagający namierzenie pozycji swego pieska.
Chwilami przyplącze się do naszego psa uciążliwość w formie pchły. Są obroże zniechęcające te insekty i dodatkowo w razie potrzeby, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psa zaopatrzyć. Gdy idzie o atuty estetyczne obroży, jeszcze warto również na nie zwrócić uwagę oraz mieć specjalną radość z koloru, bądź wzoru, którym będzie ona upiększona.
stylowa psia obroża kup tutaj https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do gospodarza

Na obroży możemy zamontować informacje potrzebne do zlokalizowania psiaka, w razie gdyby zwiał, czy się zagubił. Telefon do właściciela, imię czworonoga i prawdopodobnie ukochana karma mogą uratować naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do mocowania na nich karabinku od smyczy, wspaniale jak nie będą nadmiernie wielkie, aby zapobiec zahaczanie się na nich trawy, lub gałęzi, kiedy wyruszymy na spacer w miejsce zaniedbane gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem stadnym i chce znać swoje stanowisko w stadzie. Nasz pies wie, kto jest przewodnikiem jego stada. Za tą osobą chodzi i także jej się słucha. Owszem my pragniemy, aby pies znał dokładnie swoje położenie w swym prywatnym stadzie i także żeby to było miejsce docelowe – inaczej omega. Wielce niekomfortowe staje się mieszkanie z psem, który wykorzystuje miejsce alfa i dodatkowo króluje w naszym domu. Taka sytuacja może prawdopodobnie być nie tylko kłopotliwa, lecz także częstokroć konfliktowa nie tylko dla psa, ale także dla wszystkich. Piesek o statusie przewodnika stada będzie sobie dopuszczał na uciekanie od nas w każdym etapie i kierunku, na szczekanie na cudze czworonogi, czy osoby, skakanie na ludzi, szarpanie i dodatkowo rwanie smyczy i multum tym zbliżonych zachowań. Zresztą – nasz pies zupełnie nie marzy o byciu alfa, jeśli taka okoliczność ma miejsce, to jedynie dlatego, że sami ludzie niestety nie zajmują pozy poważnego i pewnego siebie dowódcy.

Pokój i także dyscyplina

Jak zatem zapewnić sobie i dodatkowo stworzeniu codzienny komfort. Tutaj oczywiście znaczną rolę odegra obroża dla czworonoga. Przez smycz i także obrożę umiemy dawać czworonogowi żądania i także całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś przesyłać mu swoją spokojną troskę i pewność guru stada. Odbierając spokój właściciela, psiak podobnie jest przyjemny, prosto się go układa oraz trenuje. Warto więc ciągnąć psa codziennie na spacer i także cieszyć się wzajemną dyscypliną. Smycz, obroża i prosta dyscyplina, to wówczas znaczące tematy codziennych zabaw z psem.

Tagi: ,