Koty i psy Akcesoria dla kota Drapak dla kotka zachowa Twoje pufy przed zniszczeniem

Drapak dla kotka zachowa Twoje pufy przed zniszczeniem

Drapak dla kotka – jaki wybrać?
Koty mają pazury, które nie pielęgnowane zaczynają przeszkadzać i wywoływać ból. Dlatego którykolwiek z nich odczuwa typową potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury i także przy okazji znaczy osobisty obszar. Przy łagodzeniu tejże prawdziwej kociej sprawy nagminnie cierpią meble, które w oczach kota doskonale nadają się do owego zamierzenia. Posiadacze pupilów nierzadko nie wiedzą w jaki sposób zachować własne sprzęty przed niszczącymi szponami domowych kotów próbują w wszelaki sposób je oduczać od rysowania mebli albo kolejnymi środkami dbać o własny skarb. Natomiast rozwiązanie istnieje znacząco łatwiejsze. Wystarczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym istnieje mnóstwo modeli drapaków dla kotów. Jakże zatem zakupić tenże przydatny?
twój kot drapie meble? mamy na to sposób
Przede wszystkim trzeba dostosować drapak do pomieszczenia w którym przebywamy. Jeżeli mamy więcej miejsca na jakiej umiemy postawić dodatkowy przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najodpowiedniejszym podejściem. Tego modelu drapak dla kota jest szczególnie trwały, natomiast te nadzwyczaj rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorakiego rodzaju budami, leżankami, dodatkowymi zabawkami itp.) będą, oprócz wypełniania własnej kluczowej funkcji, również doskonałym miejscem do zabaw dla twojego kota Gdy mamy ubogie pomieszczenie ciekawszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach czy drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta stosunkowo niewiele pomieszczenia a wolno go postawić np. na drzwiach, które pupil niejednokrotnie drapał w ten sposób je chroniąc.
Drapak dla kota musi być także dopasowany do jego wielkości. Kupienie mini drapaka dla wielkiego kota może prawdopodobnie spowodować, że pupil będzie go przewracał przy jakiejkolwiek próbie skorzystania oraz tymże samym się nim znudzi i powróci do niszczenia foteli. Wystarczy więc właściwie dostosować drapak dla kota do jego wielkości by mógł on osiągać własne zamierzenie.
Drugą czynnością na jaką należy zwrócić roztropność zakupując drapak dla kota jest materiał z którego jest zbudowany. Najczęściej wyprodukowany jest z sizalem więc włóknem agawy, tudzież niektóre z owych droższych zamiast sizalu posiadają trawę morską. Dodatkowe elementy drapaków najczęściej zrobione są z drewna albo wikliny, i miejsca przeznaczone do odpoczynku obite miękkim materiałem dodatkowo wypełnione gąbką. W niniejszym wypadku dobór uwarunkowany jest od możliwości pieniężnych nabywcy.
Przed kupnem drapaka dla kota należy przemyśleć też którą czynność będzie pełnił. W wypadku kiedy ma tylko być do drapania wówczas wystarczą najnormalniejsze drapaki stojące bądź poziome, ale jeżeli ma spełniać dodatkowe czynności (takie jak miejsce do spania albo zabawy) lepiej będzie kupić ich poszerzone wersje.
Na rynku istnieje mnóstwo drapaków określonych dla różnych kociąt. Ich dobór nie powinien zapewniać za dużo problemów zwłaszcza wówczas jak dokładnie wiemy czego żądamy od nabytego drapaka. Gdy zależy nam zaledwie na obronie mebli i dodatkowo nie posiadamy zbyt wiele miejsca wystarczy prosty drapak stojący bądź poziomy. Jeżeli planujemy ażeby drapak dla kota stanowił jeszcze miejscem do zabaw oraz odpoczynku i przy tymże wyglądał pięknie możemy rozglądnąć się za droższymi, mocno rozbudowanymi wersjami. Niezależnie od tego jaki drapak dla kota kupimy należy pamiętać, że do jakiegokolwiek spośród nich kot najpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo wyszkolić do czego służy.

Tagi: ,