Koty i psy Akcesoria dla kota Drapaki dla kota – jaki jest najmocniejszy?

Drapaki dla kota – jaki jest najmocniejszy?

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kota, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to wówczas jego własny instynkt i podświadomy środek na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Jeżeli Twój kotek ma słabość do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i fotele, wyjściem może być dopasowany do jego potrzeb drapak.
Dane typy różnią się od siebie układem, wielkością oraz funkcjonalnością, a asortyment jest naprawdę szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są szczegółowe zasady wybierania tegoż rodzaju dodatków także jak dokonać prawidłowego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Pupil ścierając pazurki używa do tegoż poważną część własnej siły, zaś cielsko składa w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie czyni, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim bezpieczny, tak aby nie zagroził swemu kotu. Optymalnym wyjściem są np. moduły przytwierdzone do ściany, jakie przetrzymują obfity nacisk i dodatkowo tworzą idealną propozycję, nawet dla dorosłych kotów. Szukając drapak zbadaj, czy jest podparty na twardej podporze oraz czy strona dolna doskonale przystaje do ziemi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej wielkości kotka kierowany jest ten przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tym potężniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być naprawdę solidny.

Dostosowana wysokość

Obojętnie od tego, albo kupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub zamawiasz go online, myśl aby dobrać jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być przystosowana do wysokości kota, tak żeby mógł on wyprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Koty rasy dużej pragną indywidualnych, ogromnych akcesoriów, które spełnią ich potrzeby. Koci junior zadowoli się podstawowym artykułem; możemy także wybrać drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Jakość oraz zastosowane materiały

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być stworzony spośród znakomitej klasy materiałów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który idealnie wytrzymuje kontakt z kocimi pazurami. Taki wybór pokrycia pozwoli na to, że na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów drapaków w różnej formie. Te najpopularniejsze to deska przewiązana dodatkowym sznurkiem, nader wyrafinowane skonstruowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Istnieją i drapaki, stworzone tak, ażeby wykonywać zarazem
rolę legowiska oraz które obite są silną, wszak wygodną gąbką.
sklep zoologiczny najlepsze drapaki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także piękny, jak i także prosty. Taki przedmiot może zostać dekoracją mieszkania i także wspaniałym placem zabaw dla naszego kota. Niezwykle powiększone są tzw. kocie strażnice, które pozwalają dopilnować pazurki, a są również łóżkiem i także miejscem do gier. Takie podejście idealnie sprawdzi się, jeżeli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, oraz choćby używać drapak do wspólnych igraszek.
Duży wybór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, iż każdy posiadacz pupila odszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i dodatkowo uczyni radość kotka.

Tagi: ,