Koty i psy Akcesoria dla kota Jak wybrać odpowiedni transporter dla kota?

Jak wybrać odpowiedni transporter dla kota?Przeprowadzka, wizyta u weterynarza, transport do nowego właściciela – to sytuacje, w których niezbędne jest zapewnienie tymczasowego schronienia naszemu pupilowi. Transporter dla kota doskonale sprawdzi się w przypadku każdego z powyższych scenariuszy. Jak wybrać najodpowiedniejszy transporter i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Komfort najważniejszy

Transporter dla kota zapewnia zwierzęciu tymczasowe schronienie podczas sytuacji związanych z koniecznością przewiezienia naszego pupila w inne miejsce. Większość kotów odczuwa silny stres podczas transportu, dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o komfortowe warunki podróży. Aby nasz kot poczuł się odpowiednio dobrze i bezpiecznie w transporterze, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim, transporter dla kota powinien być dla niego odpowiednio duży. W zbyt małym transporterze zwierzak będzie czuł się bardzo nieprzyjemnie. Wymiary transportera powinny pozwalać kotu na swobodne obracanie się w środku dookoła. Idealnie, jeśli zwierzę może bez przeszkód usiąść. Nie będzie komfortowy dla kota transporter, w którym to poczuje się on ściśnięty i osaczony.

podróże z kotem

Materiał wykonania

Kupując transporter dla kota, mamy do wyboru wiele różnych opcji, także jeśli chodzi o materiał jego wykonania. Na rynku znaleźć można transportery plastikowe (często takie do samodzielnego montażu), transportery materiałowe, oraz transportery wiklinowe. Każdy rodzaj transportera ma swoje wady i zalety. Jeśli zdecydujemy się na plastikowy transporter dla kota, możemy wybierać w dość dużych i solidnych modelach. Taki transporter zapewnia kotu ochronę przed poobijaniem się podczas podróży, oraz zapewnia szczelność w przypadku gdy kot ze stresu popuści mocz. Transportery z tworzywa są także wyjątkowo tanie oraz łatwe w czyszczeniu. Transporter dla kota wykonany z materiału zapewni nam mniej wysiłku podczas przenoszenia kota ponieważ jest wyjątkowo lekki. Przyjemny materiał może korzystnie wpłynąć na kocie samopoczucie i nie wymaga konieczności wkładania dodatkowego ręcznika bądź koca. Można go także łatwo wyprać w pralce. Wiklinowy transporter dla kota natomiast, także jest lekki a dodatkowo wykonany z naturalnego materiału. Koty uwielbiają wiklinę ze względu na możliwość podgryzania jej i drapania. Każdy materiał naturalny zawsze będzie bardziej przyjazny zwierzętom niż ten sztuczny.

A co do środka?

Zanim wsadzimy naszego pupila do transportera, dobrze jest zagwarantować mu dodatkowy komfort poprzez wyścielenie wnętrza transportera jakimś materiałem. Może to być ręcznik, koc, ręczniki papierowe, bądź cokolwiek innego, miękkiego. Tak przygotowany transporter dla kota zapewni mu nie tylko poczucie bezpieczeństwa ale i prawdziwe bezpieczeństwo. Zwierzę nie poobija się podczas podróży oraz może spokojnie położyć się na wygodnym materiale. Każda sytuacja związana z podróżą, przeprowadzką, czy transportem do weterynarza, to ogromny stres dla kota. Prawidłowe przygotowanie transportera pomoże choć trochę zniwelować strach przed nieznanym. Aby jeszcze bardziej wzmocnić poczucie bezpieczeństwa, najlepiej wyścielić transportem ręcznikiem/kocykiem, który kot już zna, i który pachnie znanym dla kota zapachem jego legowiska, czy domu.

Kup transporter dla kota w sklepie zoologicznym Krakvet