Koty i psy Akcesoria dla kota Jaki należałoby nabyć żwirek dla kotów, czym się wskazywać przy doborze?

Jaki należałoby nabyć żwirek dla kotów, czym się wskazywać przy doborze?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotów to bezsprzeczne zaopatrzenie kuwety. Są odmienne modele żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki defekt, iż niestety nie można do końca uniknąć jego rozsypywaniu blisko kuwety plus przenoszeniu po mieszkaniu przez pupila.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html tylko najlepsze żwirki silikonowe

Jaki żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Aczkolwiek na rynku są dostępne różnorakie żwirki dla kotka, o wiele stosowniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piasek. Są dogodne dla kotów, które często wyruszają na zewnątrz oraz kochają grzebać w ziemi. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kotów znacznie nagle zaczyna odstraszająco pachnieć, bo nie ma szansy oddzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy postać delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Chociaż ów większy i dodatkowo cięższy jest mniej funkcjonalny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, którą można szybko wyrzucić z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Dobór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odchody na bieżąco, oraz cały żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kotka jest wybitnie funkcjonalny.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, żeby woda z moczu płynnie odparowała. Niebywale poszukiwane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy też drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek odpowiednio wytłumia zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to wówczas, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprasza się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe absorbery aromatu oraz neutralizatory, jakie wolno łączyć w drobnej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż posiadają jednocześnie właściwości odkażające.

Tagi: