Koty i psy Akcesoria dla kota Ranking najlepszych zabawek dla kota

Ranking najlepszych zabawek dla kota

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz zauważył kotka który wyłożonymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu nieraz ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, a choćby dywan. Mówimy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród oczywistych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy duży pupil. I nie chodzi tu akurat o ostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kotek ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze zawiadomienia, że to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas alarm, że coś go nęka Drapak dla kota położony w domu umożliwi zachować przed zniszczeniem nasze meble.
najlepsze zabawki dla kotów https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota zapewniają naszym wybrańcom komfort, są ogromnie potrzebne zwłaszcza pupilom żyjącym bezustannie w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, natomiast na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do nadzwyczaj trudnych zabaw. Rozsądnie jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uratować przed podrapaniem fotele czy kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zawsze koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie często są właściciele, zatem ofiarą może paść wersalka w salonie. Pupile przepadają także zaznaczać własne terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś inne zwierzę, na przykład odmiennego kotka.

Doskonale jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najfajniejsze, ustawione w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest odporny na zniszczenia a może służyć pupilowi jak przytulne pole do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na podkładce pionowo lub skośnie, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, gdy są nadzwyczaj rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na ziemi lub być zamontowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, oraz również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie obszerna, mają one najróżniejsze wymiary, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym smakiem oraz upodobaniami kota. Jeśli pupil kocha więcej spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny oraz lubi skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

Tagi: