Koty i psy Psy W jaki sposób wyszukać odmianę psa stosowną dla Ciebie?

W jaki sposób wyszukać odmianę psa stosowną dla Ciebie?

To, że czworonóg jest najwłaściwszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Niniejszy futrzasty przyjaciel, jest oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela oraz warunki, w których rezyduje. Dla niego liczy się tylko dobre spojrzenie oraz dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję dużego psa, bardzo często choćby nie pomyślą nad wyborem tej prawdziwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i trybowi życia. Stan psiaczka oraz jego uroczy pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny szczeniak wyjątkowo szybko dojrzewa i gospodarz nawet nie ujrzy, w jaki sposób przekształca się w dużego psiaka, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego przepięknych oczek oraz wesołego pyszczka.


Aktywny psiak i ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, należy dokładnie zapoznać się z jego rasą, by wspólnie z nim tworzyć jednolity oraz szczęśliwy związek. Pieseczki potrzebujące mnóstwo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się zadowolone, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, należy mieć wiedzę, iż to nadzwyczaj ruchliwe zwierzaki, które pragną wyczerpujących spacerów i również niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie zdefiniować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tutaj pieski nieduże, które spokojnie pomieszczą się w dowolnym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Natomiast małe psy mimo własnego wspaniałego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wywołają strach i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Gdy w domu występują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zaznajomić się ich rasami, aby trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, ponieważ jedynie wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz obustronną miłością.

karma dla kota hurt

Tagi: , ,