Aranżacja wnętrz a odpowiednie dobranie kolorów

Jeśli jesteśmy na etapie aranżowania swojego mieszkania, zastanawiamy się, jak połączyć kolory we wnętrzu, by efekt był jak najlepszy. W końcu jest to bardzo ważna decyzja jakby nie patrzeć na lata. Cała aranżacja polega na wyborze farby na ścianę, dobór odpowiedniego umeblowani i na dodatkach kończąc. Tutaj pojawia się pytanie jak łączyć kolory w mieszkaniu, by prezentowało ładnie , schludnie, a jednocześnie wyglądało wyjątkowo? Wiele ciekawych informacji uzyskamy ze strony betastyle.pl.

Kurs CPC
http://www.aronkielce.com.pl
Aron – firma szkoleniowo-doradcza.
Hurtowa sprzedaż paliw, kursy ADR i CPC.

Aby ułatwić nam sprawę kolory są podzielone na cieple i zimne. Kurs CPC. Ale by nie było za łatwo jest też tak że wiele kolorów, w zależności od odcienia, może przybierać kolor zarówno ciepły, jak i zimny. Dzięki temu możemy stworzyć wiele kompozycji kolorystycznych które mogą wyglądać bardzo finezyjnie. Jeśli decydujemy się na jeden kolor może się to okazać zbyt monotonne . Z drugiej strony ,jeżeli zbyt mocno zaczniemy bawić się kontrastami, wprowadzimy do naszego pomieszczenia chaos, a to jak wiadomo nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Musimy zatem wybierać świadomie i rozsądnie i wiedzieć jak najlepiej łączyć kolory by to wszystko miało jakiś smak .Jak wiemy nie każdy kolor dobrze się komponuje z innym . Biały dobrze komponować będzie się z fuksją. Wystarczy zatem pomalować ściany na ciepły odważny fuksjowy kolor i dobrać do nich białe meble oraz dodatki. Możemy też zrobić odwrotnie, a więc pomalować ściany na kolor biały czy kremowy i dokupić meble i dodatki w fuksjowych barwach.

Musimy pamiętać także o tym by przestrzenie takie jak podłoga, meble, ściany oraz sufit tworzyły jedną spójną całość. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć wnętrze, musimy po prostu bazować na jasnych kolorach sprawdzi się tutaj biel, kremowy czy np. lekkie cafe late. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z ciemniejszych dodatków, zawsze można to w fajny sposób połączyć ze sobą. Te kilka podstawowych zasad warto sobie utrwalić i zapamiętać z pewnością przydadzą się nam nie raz.