Czym kierować się urządzając swoje mieszkanie

Wielu z nas urządzając swoje domy i mieszkania, kierując się zasadą „mój dom jest moją wizytówką”. Bardzo często śledzimy trendy panujące obecnie , czytamy czasopisma gdzie radzą nam jak urządzić dane wnętrze oraz kupujemy meble znanych marek chcąc być na topie. Bardzo często zdarza się tak że wszystko jest fajnie mamy już gotowe wnętrze odpowiednio wyposażone tak jak radzą nam dekoratorzy, ale czegoś w nim brak, wszystko jest mdłe i bez wyrazu , a przecież włożyliśmy w to tyle wysiłku i pieniędzy.

Kan-Therm Warszawa
http://www.minsbud.pl/
Sprzedaż materiałów hydraulicznych.
Instalacje wodno-kanalizacyjne.

Niestety tak bywa , ale co dalej? Jak sobie radzić w takiej sytuacji , co zrobiliśmy nie tak ? Takie pytanie sobie zadajemy . Sytuacja , gdy pomimo usilnych zabiegów nie udaje nam się stworzyć oszałamiającej aranżacji, jest wbrew pozorom bardzo częsta. Dlatego możemy spróbować jednego bardzo prostego zabiegu , który z pewnością nam pomoże odmienić to wnętrze. Otóż spróbujmy dodawania bądź odejmowania z aranżowanej przestrzeni pojedynczych sprzętów lub akcentów.

Najważniejsze aby zadbać o odpowiednie materiały i kolory. Jak możemy przeczytać na betastyle.pl klasyka jest na pierwszym miejscu. I tego należy się trzymać , wszystko powinno być z umiarem , bez udziwnień. Można pozwolić sobie na lekkie połączenia np. tradycyjne, drewniane meble łączy się z nowoczesnymi materiałami, jak szkło czy aluminium .Wtedy powstaje coś na zasadzie nowego świeżego stylu.

Nowego znaczenia nabierają wtedy powierzchnie oraz cała przestrzeń wtedy zaczyna to wyglądać inaczej a zarazem świeżo. Chociaż obowiązuje zasada prostoty, można pokusić się o jakiś zwracający uwagę element, na przykład oryginalny wazon czy lustro w ozdobnej ramie z kwiatowym motywem, tak by dodatki nawiązywały do całej scenerii. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest przestrzeń.

Wnętrze które jest pozbawione ciężkich mebli, mnóstwa bibelotów na półkach, zyskuje optycznie na przestrzeni i jest po prostu bardziej funkcjonalne i rzecz jasna ładniejsze. Wygląda też czysto i harmonijnie i schludnie, co jest bardzo ważne podczas aranżacji wnętrza .Na koniec nie należy zapomnieć o kolorze , wyjątkowy klimat podkreślimy odpowiednio dobranymi barwami. Czasem wystarczy jeden mocny akcent, który sprawi, że wnętrze nabierze zupełnie nowego wyrazu.