Koty i psy Świnka morska Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska – jak się nią opiekować?Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest popularnym zwierzątkiem domowym. Ze względu nieduże rozmiary może być dobrą opcją dla tych, dla których niemożliwe jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie ma wygórowanych wymogów, w kwestii żywienia – jest zwierzęciem roślinożernym, głównie sianem. Dietę świnki morskiej należy wzbogacać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Trzeba zagwarantować śwince stały dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem i odpowiednimi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej możemy kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy bezproblemowo w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, gdyż zwierzęta te nie lubią się wspinać. Dlatego istotna jest powierzchnia spodu klatki. Spód klatki zwykle jest zrobiony z plastiku, a pręty metalowe. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, można wybrać klatkę większą, szczególnie jeśli zamierzamy hodować tam więcej świnek.Istotnym jest, aby pręty w klatce nie były rozstawione w dużych odległościach, ponieważ może to grozić utknięciem świnki morskiej między nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy wyłożyć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i świetnie sprawdzają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą i wylatują poza klatkę. Inną możliwością może być granulat, wykazujący się wysoką chłonnością, jednak bywa trochę twardawy w stosunku do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, z którymi prosto utrzymać porządek w klatce, natomiast ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby umilić mieszkanie waszej świnki morskiej należy ulokować w środku niezbędne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska będzie czuła się bezpieczna, ponieważ będzie miała kryjówkę, w której będzie mogła skryć się aby odpocząć lub odstresować się, gdy pierwszy raz przeniesiemy ją do nowego miejsca.

transporter dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Transportery-i-akcesoria-32901.html

Tagi: , ,